• Aktualności

      • Przegląd Talentów

      • Regulamin  Szkolnego Przeglądu Talentów

       karta_zgloszenia.pdf

       Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do udziału w Szkolnym Przeglądzie  Talentów, który odbędzie się 28 lutego 2020 r.

       Celem konkursu jest:

       • Wyłowienie i prezentacja dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej
       • Rozwijanie zainteresowań uczniów
       • Podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości
       • Dobra zabawa 

       Organizator:

       Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       Postanowienia ogólne:

       1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty.

       2. Prezentacja może obejmować formę :

       • estradową : piosenka, kabaret, taniec, występy muzyczne, spektakl teatru szkolnego, recytacja, iluzja
       • sportową: pokazy zręcznościowe, gimnastyka artystyczna
       • literacką: wiersze, prace literackie, formy dziennikarskie
       • plastyczną: różne techniki plastyczne, wycinanka (dopuszczalne jest wykonanie prac w czasie trwania konkursu), fotografia, film
       • inne (dowolne – ustalone z organizatorami)

       3. Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent. Dopuszcza się udział w prezentacji całej klasy, drużyny.

       4. Wypełnioną i podpisaną przez rodzica/opiekuna kartę konkursową należy dostarczyć do  organizatorów konkursu: Pani Elżbiety Spanier lub Pani Małgorzaty Żelazowskiej  do dnia 7.02.2020r.

       5. Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut.  Dopuszcza się prezentacje dłuższe, 10 minutowe w przypadku wystąpień grup prezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne.

       6. Uczestnicy są także zobowiązani dostarczyć przed występem podkład muzyczny nagrany na

       wolnym od wad fizycznych nośniku.

       7. Talenty uczestników oceniać będzie powołane jury.

        8. W dniu występów uczniowie prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów. Kolejność występów zostanie podana przed konkursem.

       9. Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający , mikrofony, odtwarzacz CD, rzutnik multimedialny, ekran, sztalugi, tablice wystawowe, materace do ćwiczeń, krzesła (potrzeby w tym zakresie należy wpisać w karcie zgłoszeń). Wszystkie pozostałe rekwizyty potrzebne uczestnikom do występu zabezpiecza sobie sam wykonawca.

       10. Przed występem będzie możliwość   przeprowadzenia  próby mikrofonowej w sali.

       11. W konkursie zostaną wyłonieni zdobywcy I – III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas VII,VIII). 

       Postanowienia końcowe

       • Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.
       • Mile widziana publiczność dopingująca swojego faworyta.
      • DZIEŃ SENIORA

      • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale także dzieci. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka, przygotowywane przez uczniów klas II pod opieką nauczycieli. Są one przedstawiane  społeczności szkolnej, a następnie szerszej publiczności: Seniorom gminy Kołbiel z okazji Dnia Babci i Dziadka.  To ważne wydarzenie jest organizowane od wielu już lat we współpracy z Wójtem Gminy Kołbiel oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.                                                                                   

       12 stycznia 2020r. w  sali gimnastycznej, w której znajdowała się piękna dekoracja przygotowana przez p. Mirosławę Adamską, p. Ewę Możdżonek, p. Renatę Mazek, p. Karolinę Falbę, p.Zofię Macios, zebrali się zaproszeni goście.  Zjawili się : Ksiądz  Proboszcz tutejszej parafii, Krzysztof Abramowski, Wójt Gminy Kołbiel p. Adam Budyta, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p.Jolanta Zduńczyk, Seniorzy oraz Pani Dyrektor Agata Michalczyk, która rozpoczęła całą uroczystość swoim wystąpieniem i powitała wszystkich zebranych.

       Przedstawienie uczniów naszej szkoły rozpoczął występ taneczny podopiecznych Akademii Tańca Relis. Młodzi tancerze zaskoczyli widzów swoimi umiejętnościami tanecznymi i akrobatycznymi.  Następnie piosenki dedykowane wszystkim Babciom i Dziadkom wykonały  uczennice klasy Va: Maja Staros, Lena Piętka i Zuzia Macios.

       Później uczniowie klas II, w przepięknych strojach, o których przygotowanie zadbali Rodzice,  pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Doroty Rosłaniec, p. Grażyny Główki i p. Ewy Możdżonek rozpoczęli teatralną opowieść o narodzinach Jezusa. Cała publiczność ze wzruszeniem śledziła losy Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie na noc, w stajence pośród zwierząt. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali scenki z pasterzami, dostojnymi królami i aniołami. Można też było podziwiać  wdzięczny  taniec w strojach ludowych  do melodii góralskiej  pastorałki  pt. Gore  Gwiazda Jezusowi, a także posłuchać jak dzieci śpiewają i grają kolędy na fletach i dzwonkach.  Bardzo podobał się również występ solowy Jana Stelmacha. Całe Jasełka były przedstawieniem barwnym, ciekawym, urozmaiconym różnego rodzaju występami muzycznymi, a gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

       Zgromadzona publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie brakowało uśmiechu, uścisków, a nawet wzruszeń. 

       Po przedstawieniu Wójt Gminy p. Adam Budyta obdarował występujących słodkim upominkiem i wraz z p. Dyrektor Agatą Michalczyk wszystkich zgromadzonych Seniorów zaprosił do szkolnej kawiarenki na poczęstunek.                                                                                                    
                                            Ewa Możdżonek

      • JASEŁKA

      • Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej oczekiwane święta w roku. Przepełnione są rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je bardzo uroczyście.                                       Z tej okazji 20 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole apel, który składał się z dwóch części. Na początku uczennice klasy VIIIb: Emilia Młot, Zuzanna Mrowiec i Anna Wielgołaska  zapoznały zebranych z historią  Jasełek i zaprosiły wszystkich do ich obejrzenia. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas drugich pod opieką wychowawczyń: p. Doroty Rosłaniec,   p. Ewy Możdżonek i p. Grażyny Główki.

       Młodzi aktorzy, w pięknych strojach, przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus w "betlejemskiej grocie". Jasełka przeplatane  były kolędami,  pastorałkami i tańcem w strojach ludowych. Uczniowie wykonali też dwie kolędy w wersji instrumentalnej wykorzystując do tego flety i dzwonki. Jako solista przed szkolną publicznością wystąpił Jan Stelmach i  zaśpiewał  współczesną pastorałkę pod tytułem "Dziś w stajence".  Na koniec uczniowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, bo tak różnorodne  występy sprawiły , że każdy mógł znaleźć coś dla siebie -  było i lirycznie, i wesoło, i dynamicznie.  Dzięki temu wszyscy   odczuli  wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.

       Po przedstawieniu , w drugiej części apelu, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Każdą z nich poprzedziła krótka historia jej powstania. Chór szkolny pod opieką p. Małgorzaty Żelazowskiej pomógł wszystkim pięknie zaśpiewać kolędy znane nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

       Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, Agata Michalczyk. Podziękowała aktorom i wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu apelu. Złożyła również okolicznościowe życzenia świąteczne i noworoczne.

       Warto dodać, że dekoracja przygotowana na tę uroczystość kryła w sobie pewną niespodziankę. Zmieniała się w zależności od pory dnia i dopiero późnym popołudniem najlepiej prezentowała niezwykły urok betlejemskiej nocy.

                                                                                                                             Mirosława Adamska

      • Wolontariusze dla WOŚP

      • W dniu 12.01.2020r. (niedziela) jak co roku, nasza Szkoła brała udział już w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze byli obecni na ulicach Kołbieli.Wolontariusze w składzie: Kinga Lipińska, Maksymilian Wilczek, Tomasz Kłos, Paweł Święch, Bartosz Obłoza, Ania Wielgołaska, Julia Czarnota, Marta Piętka, Martyna Dróżdż, Zuzanna Mrowiec, Mateusz Mlącki, Aleksandra Sitkiewicz, Klaudia Osica, Krystian Król, Martynie Majewskiej, Alicji Baran, Emilii Młot, Magdalenie Trybale.Opiekę nad wolontariuszami sprawowali: p. Wicedyrektor Dorota Cieplińska, Anna Rogowska - Piętka, Alicja Pacek, Anna Rola, Monika Zawadka, Edyta Bocian, Joanna Jesion,Karolina Tomaszewska, Katarzyna Sęk.Wolontariusze w sumie zebrali: 9611,2 zł.Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, którzy wsparli zbiórkę oraz naszym uczniom, nauczycielom za pomoc i chęć wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszej szkole.                                                   Samorząd Uczniowski